Kodlama Bilmeden Oyun Nasıl yapılır ? – Unity

unity ile basit şekilde kodlama bilmeden pc ile oyun nasıl yapılır kolay programsız bir şekilde ücretsiz oyun nasıl yapılır anlattık

Unity’de oluşturduğunuz etkileşimli içeriğin çoğunun metin tabanlı programlamaya dayandığı doğrudur. Unity, C # programlama dilini destekler ve anlaşılması gereken iki ana alan vardır: mantık ve sözdizimi. Mantığı “olması gereken” olarak ve sözdizimini bunu ilettiğimiz dil olarak düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, Unity veya kodlama konusunda çok az deneyiminiz varsa veya hiç deneyiminiz yoksa ve yalnızca bazı temel iş akışlarını ve kavramları anlamaya başlamak istiyorsanız, Unity editörünün ücretsiz sürümünü, “İlk kez kullananlar” seçeneğiyle indirmenizi öneririz. Başlarken sayfamız. İndirme işlemi sırasında, başlattığınızda düzenleyicide otomatik olarak açılacak hazır bir Microgame seçebileceksiniz. Microgame’iniz açıkken, Unity’deki ilk yaratıcı görevlerinizde size adım adım rehberlik eden editördeki etkileşimli öğreticileri izleyerek hemen basit değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Eğitimleri tamamladığınızda, Microgame’inizi çeşitli eğlenceli ve basit yollarla geliştirmenize ve mikro oyununuza ekleme yapmanıza olanak tanıyan Modlar koleksiyonumuzla özelleştirmeye devam edebilirsiniz. Asset Store’da, çok az kodlama ile veya hiç kodlama olmadan oyun yaratma sürecinizde çok ilerlemenize yardımcı olacak pek çok araç bulunmaktadır. Aşağıdaki bölümlerde en iyilerden üçüne bir göz atın.

Playmaker visual scripting tool from Unity Asset Store

PlayMaker ile görsel komut dosyası oluşturma

Yaratıcı potansiyelinizi kodlamadan gerçekleştirmek isteyen bir tasarımcı veya sanatçıysanız, PlayMaker tam size göre. Hızlı bir şekilde oyun prototipleri ve yapay zeka davranışlarının yanı sıra animasyon grafikleri ve etkileşimli nesneler oluşturabilirsiniz. Bu görsel komut dosyası oluşturma aracı, Hearthstone, INSIDE ve Dreamfall Chapters gibi oyunlarda da kullanıldı. “Oyun Kurucu, kodlama yapmayanlar için oyunlarımıza işlevsellik eklemenin en yumuşak ve en sezgisel yolu!” Andreas N Grøntved, İÇİNDE PlayMaker iş başında Playmaker, metin tabanlı paradigmayı görsel bir metaforla değiştiren görsel bir komut dosyası oluşturma aracıdır. Mantık grafiklerle ifade edilir, ilişkiler oluşturmak için birbirine bağlanır ve sözdizimi, bir listeden seçilebilen önceden yapılmış Eylemler kullanılarak otomatik olarak ifade edilir. Unity’ye entegre PlayMaker gibi bir araç, kod sözdizimi ayrıntılarına inmek zorunda kalmadan oyun oluşturma, hikaye veya karakterler ve nesneler arasındaki ilişki ile ilgilenen birçok içerik oluşturucuya güç verir. Nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız, PlayMaker ile görsel komut dosyası kullanarak nasıl etkileşim yaratılacağını araştıran bir dizi video var. Unity Youtube Kanalına göz atın Çok sayıda oyun oluşturucu, kod sözdizimini ve hata derleyicilerini doğru bir şekilde bulmakta zorlandı, ancak burada sıkışıp kalmanıza gerek yok. Sizin için önemli olana geri dönün.

Adventure Creator ile görsel komut dosyası oluşturma

Ash, Unity topluluğu aracılığıyla, 3D bir dünyada 2D karakterler elde etmesine olanak tanıyan açık uçlu ve esnek bir araç olan Adventure Creator’ı buldu. Kodlayıcı olmayanlar için bu aracın harika yanı, düğüm tabanlı komut dosyası içeren olayları ve düğmeleri kolayca oluşturabilmeniz ve sahne yöneticisinin sıcak noktalar, gezinme ve tetikleyiciler dahil olmak üzere bir sahnedeki tüm mantığı organize etmesidir.

New user Creator Kits from Unity

Unity’de temel kodlamayı öğrenin

Unity’de kodlamanın nasıl çalıştığını öğrenmekle ilgileniyorsanız, Learn sitemizde aşağıdakiler gibi ücretsiz kaynaklar sunuyoruz:

Creator Kit: Beginner Code: Bu kısa başlangıç ​​projesinde, bir aksiyon RPG’si bağlamında Unity için C # kodunun temellerini keşfedeceksiniz.
Kodla Oluşturun: Unity’nin bu resmi kursunda, kendi heyecan verici projelerinizi C # ile sıfırdan programlarken Kodla Oluşturmayı öğreneceksiniz.
C # Tutorials: Yeni başlayanlar ve ötesi için C # komut dosyası oluşturmanın Unity’de nasıl çalıştığını açıklayan küçük boyutlu eğitimlerden oluşan bir koleksiyon. Başlangıç ​​C # öğreticileriyle başlayın ve ardından Orta Düzey C # eğitimlerini deneyin.
Ekibimizin sunduğu kapsamlı komut dosyası eğitimleri koleksiyonunun yanı sıra Coursera, Udemy, Pluralsight ve Pathstream gibi iş ortağı platformlarında yer alan Unity onaylı içeriğe erişim sağlayan Learn Premium’a da abone olabilirsiniz.

Son olarak, Brackeys, Code Monkey ve Jabrils dahil olmak üzere size Unity’de kodlamayı öğretecek kullanıcı topluluğumuzdan birçok ücretsiz kaynak bulunmaktadır.

58 thoughts on “Kodlama Bilmeden Oyun Nasıl yapılır ? – Unity

 1. Perfect update of captchas breaking software “XRumer 19.0 + XEvil 5.0”:

  Captchas breaking of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, MailRu, SolveMedia, Hydra,
  and more than 12000 another subtypes of captchas,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 5.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, SERP Parser, GSA SER, RankerX, ZennoPoster, Scrapebox, Senuke, FaucetCollector and more than 100 of other software.

  Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.

  FREE DEMO AVAILABLE!

  Good luck!
  P.S. A Huge Discount -30% for XEvil full version until 15 Jan is AVAILABLE! 🙂

  XEvil Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.